Головна | Реєстрація | Вхід | RSSВівторок, 17.09.2019, 07:10

Семенівський дошкільний заклад "СОНЕЧКО"

Меню сайту
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 6
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу

Щеплення

Чи приймати до дошкільного закладу дитину без щеплень?


Профілактичні щеплення у дитини на момент вступу до дитячого садка можуть бути не зроблені з різних причин. Найчастіше — це відмова батьків від таких заходів профілактики, але причиною може бути і відсутність вакцини у необхідний момент, і медичні протипо­казання. Чи можна прийняти дитину без профілактичних щеплень до дошкільного закладу?
Щоб упорядкувати таке спірне питання, як профілактичні ще­плення при прийнятті дитини до дошкільного навчального закладу, Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України 25 травня 2011 р. видало лист «Про дотримання порядку прийому дитини до дошкіль­ного навчального закладу» № 1/9-389, в якому було надано відповідні роз'яснення. Згідно зі статтею 53 Конституції України кожен має пра­во на освіту. Держава забезпечує доступність дошкільної освіти в державних і комунальних навчальних закладах. Згідно з рішенням Кон­ституційного Суду України від 4 березня 2004 р. № 5-рп/2004 доступ­ність освіти як конституційна гарантія реалізації права на освіту озна­чає, що нікому не може бути відмовлено у праві на освіту і держава має створити можливості для реалізації цього права.

Відповідно до пункту 6 Положення про дошкільний навчаль­ний заклад, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12 березня 2003 р. № 305,прийняття дитини до дошкільного навчального закладу здійснюється керівником протягом кален­дарного року на підставі заяви батьків або осіб, які їх заміню­ють, медичної картки про стан здоров'я дитини, довідки діль­ничного лікаря про епідеміологічне оточення, свідоцтва про народження. При влаштуванні дитини до дошкільного навчального закладу (групи) компенсуючого типу додатково подається висновок психолого-медико-педагогічної консультації, територіального ліку­вально-профілактичного закладу чи тубдиспансеру, направлення місцевого органу управління освітою.

Довідка за формою № 026/О (наказ МОЗ «Про затвердження форм облікової статистичної документації, що використовується в поліклініках (амбулаторіях)» від 27 грудня 1999 р. № 302) вида­ється на підставі даних медичного огляду дитини, якщо відсутні медичні протипоказання для її перебування у цьому закладі, а та­кож якщо їй проведено профілактичні щеплення згідно з календарем щеплень і вона не перебувала в контакті з хвори­ми на інфекційні хвороби або бактеріо-носіями.

Наразі, згідно зі статтею 12 Зако­ну України «Про охорону дитинства» від 26 квітня 2001 р. № 2402-ІП батьки не­суть відповідальність за стан здоров'я дитини, її фізичний розвиток.

Відповідно до статті 12 Закону Ук­раїни «Про захист населення від ін­фекційних хвороб» від 6 квітня 2000 р.

№1645-ІП медичні працівники, які проводять профілактичні ще­плення, зобов'язані надавати об'єктивну інформацію особам, яким проводять щеплення, або їхнім законним представникам про ефек­тивність профілактичних щеплень і можливі післявакцинальні ускладнення. Особам, що не досягли п'ятнадцятирічного віку, про­філактичні щеплення проводяться за згодою їхніх об'єктивно інфор­мованих батьків, які мають право відмовитися від щеплень за від­сутності повної об'єктивної інформації про вплив щеплень на стан здоров'я і подальші наслідки.

Таке право на відмову від профілактичних щеплень закріплене і в пункті 18 Положення про організацію і проведення профілактич­них щеплень, затвердженого наказом Міністерства охорони здоров'я України від 3 лютого 2006 р. № 48. У разі, якщо профілактичні ще­плення   дітям   проведено   з   порушенням   установлених   строків у зв'язку з медичними протипоказаннями, при благополучній епіде­мічній ситуації за рішенням консиліуму відповідних лікарів, діти мо­жуть бути прийняті до дошкільного за­кладу та відвідувати його.

Питання щодо відвідування до­шкільного навчального закладу діть­ми, батьки яких відмовляються від щеплень, вирішує лікарсько-консульта­тивна комісія, як це передбачено пунк­том 6 розділу І Примірного положення про підготовку дітей на педіатричній дільниці до відвідування дошкільного та шкільного загальноосвітнього навчаль­ного закладу (наказ МОЗ від 29 листопада 2002 р. № 434).

З огляду на наведені вище норма­тиви приймати рішення про можли­вість відвідування дитиною дошкільно­го закладу мають саме медичні установи.

І за наявності відповідних медичних довідок встановленого зраз­ка з висновком лікаря, в яких зазначено, що дитина може відвідува­ти дошкільний навчальний заклад,керівник дошкільного закладу зобов'язаний прийняти дитину до дитячого садка.

У свою чергу батькам, які використовують право відмовитися від щеплень, слід пам'ятати, що відмова від вакцинації є також пев­ним ризиком для здоров'я дитини, адже профілактичні щеплення сприяють формуванню імунітету.

 Хто вирішить питання про можливість відвідування ДНЗ дитиною, в якої немає щеплень?

        Згідно з пунктом 6 Примірного положення про підготовку дітей на педіатричній дільниці до відвідування дошкільного та шкільного загальноосвітнього навчального закладу, затвердженого наказом Міністерства охорони здоров'я України від 29 листопада 2002 р. № 434, питання про відвідування дошкільного навчального закладу дітьми, батьки яких відмовляються від щеплень, вирішується лікарсько-консультативною комісією  Карту профілактичних щеплень за формою № 06З/о затверджено наказом Міністерства охорони здоров'я України «Про затвердження Форм первинної облікової документації з інфекційної, дерматовенерологічної, онкологічної захворюваності та інструкцій щодо їх заповнення» від 10 січня 2006 р. № 1. її заповнюють відповідальні особи закладів охорони здоров'я незалежно від підпорядкування та форм власності та ведуть в амбулаторно-поліклінічних, виховних і навчальних закладах. Карта профілактичних щеплень має бути чітко й розбірливо заповнена. Виправлення помилок підтверджується підписом особи, яка її заповнює, із зазначенням дати внесених змін. Відповідальною за інформацію, яка надана в формі № ОбЗ/о, є особа, що її заповнила. Строк зберігання облікової форми — 5 років

НОРМАТИВНА БАЗА

  • Конституція України від 28 червня 1996 р. (зі змінами та доповненнями)
  • Рішення Конституційного Суду України у справі за конституційним поданням 50 на­родних депутатів України про офіційне тлумачення положень частини третьої статті 53 Конституції України «держава забезпечує доступність і безоплатність дошкільної, по­вної загальної середньої, професійно-технічної, вищої освіти в державних і комунальних навчальних закладах» (справа про доступність і безоплатність освіти)від 4 березня 2004р. №5-рп/2004
  • Закон України «Про охорону дитинства» від 26 квітня 2001 р. № 2402-ІП (зі змінами та доповненнями)
  • Закон України «Про захист населення від інфекційних хвороб» від 6 квітня 2000 р. № 1645-ІП (зі змінами та доповненнями)
  • Постанова Кабінету Міністрів України «Про затвердження Положення про дошкіль­ний навчальний заклад» від 12 березня 2003 р. № 305 (зі змінами та доповненнями)
  • Наказ Міністерства охорони здоров'я України «Про затвердження форм облікової ста­тистичної документації, що використовується в поліклініках (амбулаторіях)» від 27 грудня 1999 р. № 302 (зі змінами та доповненнями)
  • Наказ Міністерства охорони здоров'я України «Про удосконалення амбулаторно-полі­клінічної допомоги дітям в Україні» від 29 листопада 2002 р. № 434 (зі змінами та до­повненнями)
  • Наказ Міністерства охорони здоров'я України «Про порядок проведення профілак­тичних щеплень в Україні та контроль якості й обігу медичних імунобіологіч-них препаратів» від 3 лютого 2006 р. № 48, зареєстровано в Мін'юсті 2 червня 2006 р. за № 665/12539 (зі змінами та доповненнями)

Пошук
Календар
«  Вересень 2019  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30
Друзі сайту

Copyright MyCorp © 2019
Створити безкоштовний сайт на uCoz