Головна | Реєстрація | Вхід | RSSВівторок, 17.09.2019, 07:55

Консультпункт

НЕБЕЗПЕКА

Маленькій дитині важко усвідомити небезпеку оточуючого світу, яка може бути прихована у звичайних повсякденних явищах або речах. Завдання, нас дорослих, допомогти в цьому маленькій дитині.
Поговоріть з дітьми про небезпеку і як її уникнути, навчайте їх передбачати можливу небезпеку, правильно поводитися в екстремальних ситуаціях, а вони можуть бути:
- Ходити по калюжах.
Можлива небезпека: можна потрапити в ями, відкриті люки, непомітні під водою, наразитися на небезпечні предмети.
Як уникнути небезпеки: на вулиці безпечніше обійти калюжу.
- Ковзатися по крижаних доріжках.
Можлива небезпека: упасти, травмуватися об кригу, бордюр, якісь  предмети.
Учіть дітей володіти власним тілом: розслаблятися, нахилятися  притискувати голову до тулуба, не напружувати руки в разі падіння,  уникати зіткнення голови, обличчя з кригою, землею.
- Бігати по снігових кучугурах.
Можлива небезпека: провалитися в рихлий сніг, потрапити під крижану плівку на снігу, задихнутися.

- Качатися чи ховатися в купі осіннього листя.
Можлива небезпека: купа листя може бути притулком для дрібних звірят, комах, павуків, кліщів, небезпечних речей.
Поясніть дітям: побавитися осіннім листям можна тільки, коли воно щойно осипалось та зібране під контролем дорослого.
- Залазити на дерева в різні пори року.
Можлива небезпека: травмуватися через ламкість гілок, слабкість дитячих м”язів, невміння співвіднести вагу тіла з міцністю гілок, які служать опорою.
Дії дорослого: Забезпечити тренування тіла дитини на розвиток міцності рук, ніг. Навчити користуватися турніком для виконання вправи "вис”, провести дослідження для визначення міцності та гнучкості гілля різних дерев у різні пори року.
- Ставати на перекриття ям, отворів люків у дворах та на вулиці.
Можлива небезпека: можна впасти в люк, неправильно закритий отвір.
Як уникнути небезпеки: обминати предмети , речі, що лежать на землі. Ні в якому разі не ставати на кришки люків чи ям.