Головна | Реєстрація | Вхід | RSSЧетвер, 26.04.2018, 23:57

про проведення «Тижня знань з

основ безпеки життєдіяльності»

у ДНЗ №6 «Сонечко»

У період з 17 по 21 жовтня 2016 року у ДНЗ №6 «Сонечко» проведений тиждень знань з основ безпеки життєдіяльності»

На протязі тижня згідно тематичного планування по всім віковим групам проведені заняття з тем: « Безпечні та небезпечні вулиці та дороги», «Природа  - друг, коли ти добре знаєш її», «Пожежна безпека», «Безпека у побуті» та «Особиста безпека».

Особливу увагу було приділено практичному навчанню дошкільнят. Діти молодшого дошкільного віку під час екскурсії вулицями міста знайомились з будовою вулиці та правилами руху пішоходів. Діти тренувались правильно ходити по тротуару, переходити вулицю по пішохідному переходу (зебрі). Діти старшого дошкільного віку навчались правил безпечного переходу вулиць на перехресті. В ході ігрових тренінгів опрацьовані ситуації: «Якщо ти загубився?», «Правила поведінки в транспорті».

В ході пізнавальних екскурсій до лісу, до парку діти старшого дошкільного віку вели розмову про лікарські рослини, їстівні та неїстівні гриби, як не заблукати у лісі, про правила поведінки під час зливи та грози.

З допомогою мультяшних героїв діти молодшого дошкільного віку шукали відповіді на запитання: « Коли овочі та фрукти бувають небезпечні», «Чи можна їсти незнайомі ягоди?»

Цікавою для дітей була екскурсія до пожежної частини. Діти знайомились з професією «пожежник», професійними діями пожежників, обладнанням , яке допомагає їм у роботі. З цікавістю розглядали пожежну машину, спостерігали, як швидко повинні зібратись пожежники, як вони для цього тренуються.

Під час занять, ранкових зустрічей, прогулянок, пошуково-дослідницької діяльності діти знайомились з тим, як уберегтись від пожежі та як поводитись, коли вона виникне. За допомогою карт-схем діти закріпили свої дії під час пожежі.

Розглядаючи цікаву мамину коробку діти молодшого віку навчались правилам поводження з дрібними  та гострими предметами. В ході бесіди «Будь обережним» з дітьми старшого дошкільного віку була змодельована ситуація «Обережне поводження з будь – яким невідомим предметом», що на сьогодні дуже актуально.

За допомогою казок дошкільнята навчаються правилам поводження з чужими людьми. Вихователі моделюють ситуації: «Незнайомець пригощає», « У двері хтось дзвонить», «Розмова по телефону з незнайомими людьми».

Всі набуті знання та навички були закріплені під час зображувальної діяльності. У групах дітей старшого дошкільного віку працювали виставки дитячих робіт з теми.

У старших групах «Дельфін» та «Веселка» вихователями Ананьєвою К.В. та Бочковою О. Г., фізінструктором Войстирик Ю.М. проведена спортивна розвага «Сміливі пожежники».

В усіх різновікових групах ДНЗ проведені батьківські збори з питань запобігання дитячому травматизму. В інформаційних осередках для батьків працює інформаційний та наочний матеріал.

Старша медична сестра Марченко В.М. провела з педагогічними працівниками навчання щодо надання першої допомоги.

З усіма працівниками ДНЗ проведений тренінг з приводу евакуації під час пожежі та інших екстремальних ситуацій.

Вихователь-методист                                 Л.І.Шумейко

«  Квітень 2018  »